Помогите с английским Вставить в предложения нужную форму глагола to be.am, is, are1) My friend _____ riding a bike. 2) I _____ watching a very good film. 3) We _____ eating lunch. 4) They _____ having breakfast. 5) You ____ pl...

Помогите с английским Вставить в предложения нужную форму глагола to be.am, is, are1) My friend _____ riding a bike. 2) I _____ watching a very good film. 3) We _____ eating lunch. 4) They _____ having breakfast. 5) You ____ playing games on computer.6) Susan _____ dancing to beautiful music.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2) I _am____ watching a very good film. 3) We ____are_ eating lunch. 4) They __are___ having breakfast. 5) You ___are_ playing games on computer.6) Susan ____is_ dancing to beautiful music.
Гость
1.My friend is riding a bike  2.I am watching a very good film 3.We are eating a lunch 4.They are having breakfast 5.You are playing games on computer 6.Susan is dancing to batuful music