Помогите с английским языком! Нужно 2 задания!  3 и 4 ! Пожалуйста , срочно!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
#3 tip 2 select only valuable ones tip 3 set learning goals tip 5 review your portfolio from time to time #4 1.Valuable 2.Weakness 3.Achieve 4.Feedback 5.Knowledgeable
Гость
Задание 3: tip 2:  select only valuable ones tip 3: set learning goals tip 5: review your portfolio from time to time Задание 4: 1. very important - valuable 2. a weak point - weakness 3. to get smth - achieve 4. giving smbs opinion - feedback 5. clever - knowledgeable