Помогите с заданием пожалуйста. Вы пишете письмо своему другу. В нем вы сообщаете новости о себе и других людях. Используйте слова, чтобы составить предложения. Употребите Present Perfect. Dear Chris, lots of things have happen...

Помогите с заданием пожалуйста. Вы пишете письмо своему другу. В нем вы сообщаете новости о себе и других людях. Используйте слова, чтобы составить предложения. Употребите Present Perfect. Dear Chris, lots of things have happened since I last wrote you. 1. I, go, to Italy. I have gone to Italy. 2. I, buy, a new car. 3. my father, start, a new job. 4. Charles and Sarah, go, to Brazil. 5. Suzanne, have, a baby.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Dear Chris, lots of things have happened since I last wrote you. 1. I have gone to Italy. 2. I have bought a new car. 3. My father has started a new job. 4. Charles and Sarah have gone to Brazil. 5. Suzanne has had a baby.