Помогите сделать по английскому языку выписать только глаголы в прощедшом времени вот слова a)celebrate holiday. b) make a video of smb.c)go to school with parents.d)go home at 12.00.e)put on clothes.f)be tired.g)have a few les...

Помогите сделать по английскому языку выписать только глаголы в прощедшом времени вот слова a)celebrate holiday. b) make a video of smb.c)go to school with parents.d)go home at 12.00.e)put on clothes.f)be tired.g)have a few lessons.h)have breakfast.i)get up early.j)clean teeth. Скажите пожалуйста
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Celebrated holiday Made a video of smb Went to school with parents Went hime at 12.00 Put on