Помогите сделать задание по английскому 4класс Биболетова,Денисенко Unit 1 ,section 4 ,номер 7 Ответь на письмо Джилл Браун.Расскажи о своем любимом времени года.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I want to tell you about my favorite season of the year. I love the summer. Because at this time a good, Sunny weather. In the summer we don't have anywhere to go. Can we not do the homework and the whole day to relax with friends. In the summer I love going to the river. Also love to walk in the woods. In my opinion summer is the perfect time of the year!