Помогите. слова в скобках поставьте в месным склоне. 1. Аб симвалах Беларуси - ( зубр и бусел) - спяваюць песни. 2. мой брат служыць на ( флот). 3. У (лес) мы збираем ягады и грыбы. 4. По нявеликим ( масточак ) яны прайшли праз...

Помогите. слова в скобках поставьте в месным склоне. 1. Аб симвалах Беларуси - ( зубр и бусел) - спяваюць песни. 2. мой брат служыць на ( флот). 3. У (лес) мы збираем ягады и грыбы. 4. По нявеликим ( масточак ) яны прайшли праз ручай. 5. Аб (поспех) нашых спартсменау написали у газеце.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
зубры, ,бусле. флоце лесе масточку поспеху..