Помогите сочинить предложения на английском языке с прадлогами To accuse of,to agree to,to appove of,to congratulate,to feel like,to depend on

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
To accuse of having committed a crime To agree to do something bad To approve of something good I would like to congratulate my parents for having such an amazing child What does to feel like a million dollars mean? learning to depend on God