Помогите составить 4 сказа па схемах з простай мовай на тему "Мая маленькая Радима" . Схемы: 1."П? " - а. 2."П, -а, -п". 3.А: "П! ". 4."П! -а: -П".

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
"Ты пакажаш мне славутасці свайго горада?"- спытала Маша. Я ведаю,-казала яна,-трэба любіць і шанаваць сваю малую Радзіму. Андрэй здзіўлена сказаў ёй :"Колькі многа тут рэк і азёр". "Беларусь мая сінявокая!-усклікнуў і дадаў хлопчык:-Чароўная і багатая зямля".