Помогите составить диалог из выражений: * Try / take my / your chance - рискнуть / использовать мой / свой шанс, * Win the prize - выиграть приз; * Test my / your English - проверить мой / свой английский язык; * Find many new ...

Помогите составить диалог из выражений: * Try / take my / your chance - рискнуть / использовать мой / свой шанс, * Win the prize - выиграть приз; * Test my / your English - проверить мой / свой английский язык; * Find many new friends - найти много новых друзей; * Miss my / your chance - упустить мой / свой шанс; * It's worth trying - это стоит попробовать; * It's interesting to win something for nothing - интересно выиграть что-то за ничего; * Have no chance - не иметь ни одного шанса; * It's a chance in a million - это шанс на миллион; * a lot of participants - очень много участников; * Be out of luck - не везти; * It's boring - это скучно; * Hate loosing - ненавидеть проигрывать, * Can't use the Internet - не уметь пользоваться Интернетом, * Waste of time - трата времени; * In my opinion - по моему мнению, * As for me - что касается меня; * I believe - я верю.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-Hello Andrew! -Hello Misha! -Andrew what will you do tomorrow? -I want to test my English -What??? -I want to participate in one English game in our city -It*s boring and waste of time -No,I don*t miss my chance! -You haven*t no chance! -But I try! I can win the prize -Do what you want -In my opinion it*s worth trying! -See you later! -Bye!