Помогите составить диалог " как я провел лето" и в диалоге должно быть хотя бы 12 реплик. Заранее спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
- Hi! - Hello, I'm glad to see you. - Me too. - How were you summer holidays? - Oh, it was boring. - Why? - I was just lying on the bed all day. - I'm sorry for you. - It's okay. How about yours? - It was awesome! I found a new friend and I spent all summer holidays with him. - Cool. - Yeah, it is. I have to go, bye! - Bye-bye.