Помогите составить диалог между двумя людьми о любом городе с модальными глаголами should, must, need, have to.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
- I should go to the bank.
- Why?
- I have to take credit. I want to buy a car but i haven't got enough money. So I need to get it at the bank.
- Do you know that you'll have to pay big interests to the bank?
- Yes. But can you tell me what documents I must bring there?
- You must bring your passport...
Мне это в школе задавали-я так же написала . Если хочешь можешь продолжить дальше что-нибудь по этой теме.