Помогите составить небольшой диалог на английском тема на фото

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A: Hi, how are you? B: Hello, oh, I'm so tired. A: Why? What happend? B: I am preparing to my future exam. It is very hard for me. A: Why? I think that you can pass the exam on a good mark. B: Yes, but I do not like history, because it has a lot of dates and ideas. A: Nothing. I believe in you. B: Thanks. I am sorry, but I need to go at home. A: Okay, bye