Помогите, составить предложение Present Simple: I sell cars Present Perfect: I................ Present Continuous:I.............. Past Simple:I.............. Past Perfect: I................ Past Continuous:I.............. Fut...

Помогите, составить предложение Present Simple: I sell cars Present Perfect: I................ Present Continuous:I.............. Past Simple:I.............. Past Perfect: I................ Past Continuous:I.............. Future Simple:I.............. Future Perfect: I................ Future Continuous:I..............
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
present simple: I am at work. - я на работе. present perfect: I have already washed the windows. - я уже помыла окна. present continuous: I am travelling. - я путешествую. past simple: I feel very happy last year. - я чувствовал себя счастливым в прошлом году. past perfect: I had written a letter. -  я написал письмо. past continuous: I looked out of the window. - я выглянул в окно. future simple: I will come back next Monday. - я вернусь в следующий понедельник. future perfect: I want to quit my job in a month. - я хочу через месяц уволиться. future continuous: I shall be sleeping at 11 o'clock tomorrow. - завтра в 11 я буду спать.