Помогите составить предложения на английском про школьную жизнь со словами yet, for, right now, usually, often, these days, rarely, just, while
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Usually I go to school at 8 o'clock. On these days I have 5 or 6 lessons. Rarely same kind teachers dismiss us from lessons. I study very well, so get a good mark while some pupils from my class just study nothing...