Помогите составить предложения с переводом с этими словами go boating. go canoeing. go sailing. go swimming. go camping. go fishing. go gathering mushrooms. go skating.Заранее спасибо.20 балов.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We go boating today. I and my mum go canoeing at this evening. My friend goes sailing. They go camping at 7 o'clock. He will go finishing tomorrow. I went gathering yesterday.