ПОМОГИТЕ СРОЧНА НАДО ОЧЕНЬ!!!! составьте прилагательные: to enjoy - to forget - to create - to talk - to impress - to help -

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
to enjoy - enjoyable to forget - unforgettable to create - creative to talk - talkative to impress - impressive to help - helpful
Гость
enjoyable,  forgettable creative talkative impressive helpful