Помогите срочно. Пожалуйста. 5 класс английский. даю 10 баллов. номер 161

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Once Mark Twain received a letter, in which only one word: "Pig".Without thinking, the writer in his paper published a response to the message: "Letters without signatures I have to get quite often, but yesterday I was first sent the letter without a signature.".