Помогите срочно пожалуйста!!! Напишите правильный ответ. 1.I fv busy now.I...(do/ did /am doing) my

Помогите срочно пожалуйста!!! Напишите правильный ответ. 1.I fv busy now.I...(do/ did /am doing) myhomework. 2. I always .... (do/ did /am doing) my homework in the evening. 3. Yesterday I ...(do/ did /am doing) my homework in the morning. 4. ...( There is / There are ) a new animal at the Zoo. 5 ... ( is there / Are there ) many animals at the Zoo.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. 3 2.1 3.2 4.1 5.2 первое это номер вопроса второе число ответа