Помогите срочно,плиз.Write definitions of these words. actor, architect, art gallery, boutique, camera, castle, composer, library, fashion designer, portrait, ticket Example: An art gallery is a place where … Think of three ...

Помогите срочно,плиз.Write definitions of these words. actor, architect, art gallery, boutique, camera, castle, composer, library, fashion designer, portrait, ticket Example: An art gallery is a place where … Think of three other jobs, places objects and write their definitions. Then work in pairs and guess your partner’s words. Example: It’s a place where… / It’s someone who… /It’s something which…
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Что с этим нужно делать? Перевести? Если что, вот перевод: Написать определения этих слов: актер, архитектор, арт-галерея, бутик, камера, замок, композитор, библиотека, модельер, портрет, авиабилет. Например: художественная галерея - это место где... Запишите минимум три определения. Затем будет работа в парах. Ваш партнер должен... А дольше я не могу перевести, партнер должен что-то сделать с словами. Пример: Это место, где... / кто-то кто... /это то, что...