Помогите ставить текст по английскому 10 предложений на тему ,,Cinema . Visiting the cinema .''
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Yesterday We are visiting the cinema. Cinema it's more big and Beautiful. In there me and my friend watching the very big TV! We sawn the film. The film's name is «WORLD». It's so interesting. I likie the cinema!!! Если что добавите))