Помогите в предложении определить склон назоуникау ? Я адчыниу дзверы у сенцы и на падлозе убачыу матылька.?дзверы,сенцы,падлозе,матылька

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
(адчыніў што?) дзверы - вінавальны склон (дзверы ў што?) у сенцы - вінавальны склон  (убачыў на чым?) на падлозе - месны склон  (убачыў каго?) матылька - вінавальны склон