Помогите вставить местоимения 1) I the morning .... cleans ..... teeth. 2).... likes to play with .... friends. 3) Look at the dog! ...... is black. But ..... ears and white. 4) ...... go for a walk with ..... pets in the par...

Помогите вставить местоимения 1) I the morning .... cleans ..... teeth. 2).... likes to play with .... friends. 3) Look at the dog! ...... is black. But ..... ears and white. 4) ...... go for a walk with ..... pets in the park. 5) ...... washed ...... hands before lunch.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) The morning i cleans my teeth. По утрам я чищу зубы 2) I likes to play with my friends. Я люблю играть с моими друзьями 3) Look at the dog! He is black. But his ears and white.Смотри на собаку, он черный, но его глаза белые (здесь вы наверное ошибку допустили) 4) I go for a walk with my pets in the park. Я иду гулять с моей собакой в парк 5) I washed my hands before lunch.Я мои свои руки после ланча