Помогите задать общие вопросы.образец They like apples---Do they like appeles 1They like milk ................................................milk? 2They take milk ...............................................milk? 3They read...

Помогите задать общие вопросы.образец They like apples---Do they like appeles 1They like milk ................................................milk? 2They take milk ...............................................milk? 3They read books .............................................dooks? 4They meet Peter .............................................Peter? 5They visit him................................................him?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Do they like milk?   2 do they take milk?   3 do they read books?   4 do they meet Peter?   5 Do they visit him?