Помогите задать вопросы к предложениям. - _____________________ - Yes, I come home at 5 o,clock. -___________________________ - No, she doesn,t go to bed at 9. - _________________________ - We do homework at 4 o,clock.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
what do you drink with milk? Who usually go to bed at 9 o⁺ clock? What does he like? Where we often eat lunch in the park? Does she like cheese??