Помогите закончить предложения, сказав  конце предложения выражение " не так ли?"1.  You count quickly, ...?2. She can sing beautiful sons, ...?3. He din`t work well, ...?4. You are joining me on the sports ground, ... ?5. He i...

Помогите закончить предложения, сказав  конце предложения выражение " не так ли?" 1.  You count quickly, ...? 2. She can sing beautiful sons, ...? 3. He din`t work well, ...? 4. You are joining me on the sports ground, ... ? 5. He isn`t leaving at half past seven, ... ?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 do not you 2 can not she 3 did he 4 are not you 5 is he