Помогите,пожалуйста, поставить глаголы в правильной форме. 1.I.....(play) tennis yesterday afternoon. 2.What time ...... (you/go) to bed last night? 3..... (you/ever/meet) a famous person? 4The weather.....(not/be) very good ye...

Помогите,пожалуйста, поставить глаголы в правильной форме. 1.I.....(play) tennis yesterday afternoon. 2.What time ...... (you/go) to bed last night? 3..... (you/ever/meet) a famous person? 4The weather.....(not/be) very good yesterday. 5. My hair is wet.I.........(just/wash) it. 6. I.......(wash) my hair before breakfast this morning. 7.Kathy travels a lot. She .....(visit) many coun tries. 8.`Is Sonia here?` `No, she ....... (not/come) yet.`
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Played 2did you go 3 have you ever met 4was not very good 5i have just washed 6 I had washed 7has visited 8 has come