Порсклонять 5 любых глаголов по лицам в present simple .... заранее спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have lunch                          I play hokeyYou have lunch                    you play hokeywe have lunch                     we play hokeyThey have lunch                   they play hokeyHe has lunch                         he plays hokeyshe has lunch                         she plays hokeyit has lunch                              it plays hokey