Portfolio.write about your best day of the year(прошу вас помочь мне написать про мой любимый день на англ.языке.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My bithday is my favourite day, because i eat more sweet. my family and friends give gifts me. i dont go to school, dont do homework - i go to the cinema, park. I am fun all dаy. Извиняюсь, если допустила ошибки. Удачи)