Поставь слова правильно и получи предложения. 1) at/she/Sam/party/Did/the/with/dance/ 2)you/tennis/six/did/were/When/play/you/? 3) When/were/did/in/you/London/it/rain/? 4) you/Scotland/when/travelled/five/to/Were/you/? Помогит...

Поставь слова правильно и получи предложения. 1) at/she/Sam/party/Did/the/with/dance/ 2)you/tennis/six/did/were/When/play/you/? 3) When/were/did/in/you/London/it/rain/? 4) you/Scotland/when/travelled/five/to/Were/you/? Помогите пожалуйста!!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Did Sam dance with she at the party? Did you play tennis when you were six? Did you were in London when it rain? Were you travelled to Scotland when you were five?