............поставить глаголы.DO,DOES,IS,ARE или HAVE. .... she a dentist or an economist .......they got a dog or a cat ...

............поставить глаголы.DO,DOES,IS,ARE или HAVE. .... she a dentist or an economist .......they got a dog or a cat ....they want to ski or skate ....you from Tomsk or from Rostov .....he like football or volleyball
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Is she a dentist or an economist? Она зубной врач или экономист? Have they got a dog or a cat? У них собака или кошка ? Are they want  to ski or skate? Они хотят кататься на лыжах или на коньках?  Are  you  from Tomsk or from Rostov? Ты из Томска или из Ростова?  Does he like football or volleyball?  Он любит футбол или волейбол?
Гость
1 is 2 have 3 are 4do 5 does