Поставьте глагол в правильную грамматическую форму: He (sell) the house because his wife (leave) him. I (be) hungry because I (not/ eat) all day

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
He sold his house because his wife had left him. I am hungry because I haven't eaten all day.
Гость
Я точно не знаю, но мне кажется что к этим глаголам нужно прибавить окончание ING.