Поставьте глаголы в скобках в форму инфинитива или герундия. Why do we need bread? I remember _________ it. (buy) When you see Clair, remember _________ my regards to her. (give) I forgot ___________ his letter but I can ...

Поставьте глаголы в скобках в форму инфинитива или герундия. Why do we need bread? I remember _________ it. (buy) When you see Clair, remember _________ my regards to her. (give) I forgot ___________ his letter but I can do it now. (answer) Sorry, I didn’t recognize you. I forgot _________ you. (meet) (After the interview) I regret_________ that you have not been hired.(say) He regrets _________ this mobile phone. It breaks down all the time. (buy) Please, remember __________this fax or my boss will be angry. (send) They will always remember __________ in that park. (meet) Did you forget_________ her? She will be really upset! (invite) You shouldn’t remember __________ with him. It was long time ago. (quarrel)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
(buying) (to give) (to answer) (meeting) (to say) (buying) (to send) (meeting) (to invite) (quarrelling)