Поставьте глаголы в скобках в Present Perfect и образуйте вопросительные предложения. Jim (begin) training? Pupils (visit) the Art Gallery? You (learn) this poem? Jill (show) her collection of stamps at school? They (take) medi...

Поставьте глаголы в скобках в Present Perfect и образуйте вопросительные предложения. Jim (begin) training? Pupils (visit) the Art Gallery? You (learn) this poem? Jill (show) her collection of stamps at school? They (take) medicine? Your friend (swim) in the sea? Children (walk) in the Hide Park?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Begining, visiting, learning, showing, taking, swiming, walking.