Поставьте глаголы в следующих предложениях в утвердитель-ную, вопросительную и о?

Поставьте глаголы в следующих предложениях в утвердитель-ную, вопросительную и о??рицательную формы Present Simple. 1. I (to live) in Russia. 2. He (to work) for a bank. 3. My daughter often (to sleep) after dinner. 4. A lot of students usually (to work) part-time. 5. The English (to drink) tea every day. 6. Mike (to be) a first-year student. 7. Helen (to have) an expensive car. 8. Alex (to study) educational psychology. 9. Susan (to want) to become a kindergarten teacher. 10. You always (to tell) lie.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. I live in Russia.  2. He works for a bank.  3. My daughter often sleeps after dinner.  4. A lot of students usually work part-time.  5. The English drink tea every day.  6. Mike is a first-year student.  7. Helen has an expensive car.  8. Alex studies educational psychology.  9. Susan wants to become a kindergarten teacher. 10. You always tell lies.