Поставьте личные местоимения,местоимения в объектном падеже и притяжательные местоимения: 1)Take this magazine and read ... at home. 2)My sister knows English well.Do you know ...? 3)I don't know ... .What is his name? 4) ... l...

Поставьте личные местоимения,местоимения в объектном падеже и притяжательные местоимения: 1)Take this magazine and read ... at home. 2)My sister knows English well.Do you know ...? 3)I don't know ... .What is his name? 4) ... lives in Kiev.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) it 2) her 3) him 4) He (или she)