ПОСТАВЬТЕ СЛОВА ТАК ЧТО БЫ ПОЛУЧИЛОСЬ ПРЕДЛОЖЕНИЕ(АНГЛ.)gives,it,you,to,going,energy,you,through,the,keep,winter.
ПОСТАВЬТЕ СЛОВА ТАК ЧТО БЫ ПОЛУЧИЛОСЬ ПРЕДЛОЖЕНИЕ
(АНГЛ.)
gives,it,you,to,going,
energy,you,through,
the,keep,winter.
It gives you energy to keep you going through the winter.