Пояснить функциональну спеціалізацію півкуль головного мозку

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
права півкуля спеціалізується на забезпеченні просторово-образного сприйняття навколишнього середовища на основі минулого досвіду, на формуванні особистісного емоційного ставлення до себе і до оточення; є базою конкретного образного мислення, емоційного сприйняття дійсності. До особливостей півкуль належить розміщення центрів проекції руху правої і лівої руки. У лівій півкулі розташовані центри проекції руху правої руки, а в правій півкулі, навпаки,— центри проекції руху лівої руки. Утім, центри нюху, слуху, зору містяться в обох півкулях. Домінування лівої чи правої півкулі зумовлює тип мислення людини, визначає її характер, темперамент, пам’ять, здатність до зосередження та інші психофізіологічні особливості.