Пожалуйста пишите предложения на английском языке, смотри на картинку

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
This is my komnata.V it is kovёr.Na carpet in the middle of the room stands a table stol.Snizu from a sofa , behind the sofa hangs kartina.Krovat stands above the cabinet from stola.Sleva shkaf.Nezhi bed is kreslo.V bottom of the chair is a plant .Sleva the couch is wardrobe