Пожалуйста переведите правильно: -You’re safe if you can count more than 30 seconds between the lightning and thunder -If lightning strikes while you’re outside with other people, you should stay together. -Mr Saunders shows pe...

Пожалуйста переведите правильно: -You’re safe if you can count more than 30 seconds between the lightning and thunder -If lightning strikes while you’re outside with other people, you should stay together. -Mr Saunders shows people the trousers he was wearing when the lightning struck.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-Ты в безопасности, если ты можешь посчитать более чем 30 секунд между молнией и громом-Если молния ударит, пока ты находишься вне общения с другими людьми, тубе нужно к ним присоединиться.-Мистер Сондерс показывает людям брюки, которые он носил, когда ударила молния.