Пожалуйста подскажите что вставить: 1)He ... friends so easily. He talks to everyone. a)invites b)makes 2)I ... too many people to my birthday party. a)invited b)joined 3)She ... the sports club last mon...

Пожалуйста подскажите что вставить: 1)He ... friends so easily. He talks to everyone. a)invites b)makes 2)I ... too many people to my birthday party. a)invited b)joined 3)She ... the sports club last month. She goes there three times a week. a)joined b)left 4)My best friend moved to a new school last month.I really ... him. a)make b)miss
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 makes 2 invited 3 joined 4 miss