Пожалуйста помогите с англ.яз задайте вопросы и ответе на них(полностью) Даю 30 баллов 1.They will celebrate Sam`s birthday . --....................Sam`s birthday? --Yes,............ 2.We shall go to the zoo tomorrow. --..........

Пожалуйста помогите с англ.яз задайте вопросы и ответе на них(полностью) Даю 30 баллов 1.They will celebrate Sam`s birthday . --....................Sam`s birthday? --Yes,............ 2.We shall go to the zoo tomorrow. --....................to the zoo tomorrow? --Yes,............................. 3.Tom will buy a parrot next week. --..........................a parrot next week? --Yes..................... 4.His grandparents will send him a present next mont. --...............him a present next mont? --Yes....................... Перевод желательноо
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Will they celebrated yes,they will 2Shall we go  Yes, we shall 3 will Tom buy yes,he will 4will His grandparents send yes.they will.