Пожалуйста помогите срочно нужно. Заранее большое спосибо. Упр 1
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Make an arrangement Make the bed Do business Make a change Make a choice Do the cleaning Do a course Make a decision Make an effort Make an excuse Do an exercise Do a favour Make friends Do homework Do housework Make an impression Do a job Make a mistake Make money Make a noise Make a phone call Make a plan Make progress Make a promise Do the shopping Do sport Do work