Пожауйста!!! Ад дзеясловаў утварыце нарматыўныя формы дзеепрыметнікаў і вызначце суфіксы: вымыць, укамплектаваць, сплесці, пасталець, раскалоць, зжаць, сцерці, стварыць, пасеяць, пераспець, адчыніць, асвятліць, паглыбіць, накрыць.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вымыць - вымыты. суфікс -т- Укамплектаваць - укамплектаваны. суфікс -н- Сплесці - сплецены. суфікс -ен- Стварыць - створаны. суфікс -ан- Пасеяць - пасеяны. суфікс -н- Пераспець - пераспелы. суфікс -л- Адчыніць - адчынены. суфікс -ен- Асвятліць - асветлены. суфікс -ен- Паглыбіць - паглыблены. суфікс -л-, суфікс -ен- Накрыць - накрыты. суфікс -т-