При дії аміачного розчину оксиду аргентум на 2,2 г насиченого альдегіду виділилось 10,8 г срібла.Знайдіть формулу альдегіду?Допоможіть будь-ласка)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2,2 г                                                                                                      10,8 г  [latex]C_nH_{2n+1}CHO+Ag_2O=C_nH_{2n+1}COOH+2Ag[/latex] х г                                                                                                           216 г 1.Спочатку знайдемо масу одного моль альдегіду(по суті відносну молекулярну масу): при взаємодії 2,2 г альдегіду віділяється 10,8 г срібла, а при  --//--//--      х г____________________216 г, звідки х=2,2*216/10,8=44 г 2.Підставивши цю цифру до формули для обчислення молекулярної маси,отримаємо рівняння:[latex]Mr(C_nH_{2n+1}CHO)=44\\12n+2n+1+12+16+1=44\\14n+30=44\\14n=44-30\\14n=14\\n=1[/latex] Підставивши цю 1 у загальну формулу альдегідів([latex]C_nH_{2n+1}CHO[/latex]отримаємо таку формулу:[latex]CH_3CHO[/latex] - це етаналь