При нейтралізації оцтової кислоти натрій гідроксидом утворився розчин солі масою 164г з масовою часткою розчиненої речовини 0,1.Обчисліть масу лугу , що прореагував. Пожалуйста напишите решение и какие формулы использовали

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Дано: m(pозчину CH3COONa) = 164 г ω(СH3COONa) = 0.1 m(NaOH) -? M(NaOH)=40 г/моль m(CH3COONa)=164 г*0,1 = 16,4 г M(CH3COONa) = 82 г/моль n(CH3COONa) = 16,4 г/82 г/моль = 0,2 моль СH3COOH + NaOH = CH3COONa+H2O Із стехіометричних коефіцієнтів рівняння реакції слідує, що n(NaOH)=n(CH3COONa)=0.2 моль m(NaOH) = n(NaOH)*M(NaOH) m(NaOH) = 0,2 моль*40 г/моль = 8 г Відповідь: 8 г