При яких значеннях параметра а рівняння (√х - а)(2х² - 7х - 4) = 0 має єдиний корінь?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Рівняння розбивається на 2 випадки  1 випадок [latex] \sqrt{x} -a=0\\ a= \sqrt{x} [/latex] І також другий випадок [latex]2x^2-7x-4=0\\ D=b^2-4ac=49+32=81\\ x_1= \frac{7-9}{4}=-0.5\\ x_2= \frac{7+9}{4}=4 [/latex] ОДЗ рівнянні x ≥ 0, тому х=-0,5 не задовольняє ОДЗ Отже, один корінь х=4. Щоб рівняння мало один корінь то і перше рівняння має бути також дорівнювати 4, тобто [latex] \sqrt{x} =a\\ a=2[/latex] Відповідь: при а = 2.