Придумать 5 альтернативные вопросов с OR на английском языке и ответить на них.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do you like foxes or wolves?Are your mum as is tent or boss?Do you know Pennsylvania or UK.?Do you go to the cinema or park?your email address is long or short! ?
Гость
1)Do you study at the school or at the University? Вы учитесь в школе или в университете? I study at the school. Я учусь в школе. 2)Do you surf the Net in the evening or in the morning? Ты проводишь время в сети вечером или утром? I surf the Net in the evening. Я провожу время в сети вечером. 3)Do you want to go to the cinema or to the theatre? Ты хочешь пойти в кино или в театр? I want to go to the cinema. Я хочу пойти в кино. 4)Does the sun set in the west or in the east? Солнце садится на западе или на востоке? The sun sets in the west. Солнце садится на западе. 5)Are you flying to Moscow in four hours or in six hours? Ты летишь в Москву в четыре часа или в шесть часов? I'm flying to Moscow in four hours. Я лечу в Москву в четыре часа.