Придумать 5 правил поведения на улице(бросать мусор в урны и т.д.) на английском с модальными глаголами(can't , must ,musn't ,can't .)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Everyone should take care of nature. 2)You can not throw garbage. 3)Watering plants. 4)Do not break the trees. 5)To look after the animals.
Гость
1) watering plans 2) can must musor 3) as well and then we have 4) very much for now 5) must be able