Придумать диалог. Вы хотите поступить на курсы иностранного языка. Позвоните на курсы и узнайте: где они находятся; каковы сроки обучения;сколько стоит обучение и что необходимо для поступления. Примите решение.
Ответ(ы) на вопрос:
- Hello. Is it a language school? - Yes. Can I help you? - I`m calling to get information about courses in July. When does the course start? - On the 20th of July. - How much does the course cost? - It depends on the course. - I want 2 weeks course. - It costs 200$. - Thank you, can you tell me what papers are required? - You need to bring passport. - And what is the adress of the school? How can I get to school? - It`s 9 Regent Street. You can go by bus. - Thank you very much indeed. Goodbye. - Goodbye.