Придумай на английском диалог ты с ветеринаром по примеру этого диалога

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Vet: Hi, John. What happened? John: This is my dog ​​Timmy. Vet: What happened to him? John: He has something with his paw, can you see? Vet: No problems. John: What with his paw? Vet: Hmm ... I think it's broken. It is necessary to tie up. John: He will be able to walk? Vet: Yes, but not only week later. John: Thanks for the help.Bye! Vet: Goodbye!